KODEKS BUSHIDO
Przygoda o honorze i powinności     Z ostatniej strony okładki: "W ostatnich dniach jesieni najpotężniejsi shugenja Cesarstwa spotykają się na ziemiach Feniksa, w pobliżu Świątyni Ki-Rin, by stanąć do wielkiego turnieju. Festiwal Setsuban jest dla dworzan i szlachty kolejnym pretekstem, by ucztować, uprawiać politykę i grać ludzkimi losami. Przybywają tu więc bushi i dworacy z całego Rokuganu, daimyo Wielkich i wielu pomniejszych klanów. Nadchodzący festiwal zapowiada się tym bardziej interesująco, że pojawi się na nim bratanica Cesarza, Otomo Yoroshiku, mająca już wkrótce wybrać męża.
     "Bohaterowie mogą się przed nią wykazać, doprowadzając na miejsce najcenniejszy z elementów Festiwalu: karawanę z nagrodą dla zwycięzcy turnieju. Zestaw zwojów z czarami, zebranych ze wszystkich głównych szkół i klasztorów Cesarstwa, to skarb, na który połakomiłby się nawet najpotężniejszy shugenja.
     "Jeśli samuraje spiszą się dobrze, być może otrzymają zaproszenie na jeden z najświetniejszych Zimowych Dworów na ziemiach Klanu Feniksa. Wypadki, które potem nastąpią, wystawią ich na wiele prób -- bo gdy honor jest czymś więcej niż słowem, ceną lojalności może być życie."
     Kodeks Bushido zawiera wspaniałą, pasjonującą przygodę, a także skróconą wersję Drogi Modliszki, opis jednego z pomniejszych klanów.
     Tu znajdziecie uzupełnienia, czyli opis pojawiających się w Kodeksie Bushido elementów mechaniki spoza podręcznika podstawowego, których znajomość może okazać się przydatna podczas prowadzenia przygody.

ss. 48, 202 x 290 mm, oprawa
broszurowa, ISBN 83-912500-2-4

TORI
prezentuje