DROGA JEDNOROŻCA
Drogi Klanów - Księga druga
     Oto drugi dodatek z serii "Drogi Klanów", poświęcony Klanowi Jednorożca. Znajdziecie w nim historię osiemsetletniej wędrówki ludu Ki-Rin poza granicami Rokuganu, ich spotkania z barbarzyńskimi ludami i walki z przerażającą Żyjącą Ciemnością. Dowiecie się też, jaką wiedzę posiadły dzieci Shinjo i co przywiozły do domu.
     Oprócz tego opisy rodzin klanu i ich szkół: Shinjo -- niestrudzonych wędrowców i miłujących wolność odkrywców, budzących postrach Panien Wojny Otaku, które dzielą duszę ze swymi dzielnymi rumakami, mistrzów handlu i dyplomacji Ide, przeklętych Moto, mszczących hańbę swych przodków w Krainach Cienia oraz Iuchi, uprawiających egzotyczną, barbarzyńską odmianę magii żywiołów.
     Miłośnicy wojny znajda na kartach tej książki obszerny wykład o strategii wojskowej Jednorożców i wykorzystaniu ich miażdżącej kawalerii, miłośnicy pokoju zaś informacje o handlu, który lud Ki-Rin uprawia w każdym niemal zakątku Cesarstwa, czy też o niepodobnej do innej poezji podróżnej. Podręcznik zawiera opis najważniejszych członków klanu oraz ich przodków, przedstawia dziwaczne obyczaje Jednorożców, skarby, które są w ich posiadaniu, meishodo -- magię imion oraz wiele innych niespodzianek.
     Zachęcamy do lektury, pochodzącego z "Drogi Jednorożca", opowiadania "Wybranka Pani".

ss. 128, 202 x 285 mm, oprawa miękka

TORI
prezentuje