Wolf Fang


PIES ŁOWCÓW KUNI: SUGAI-INU
Mechanika
Jakub Bartolik

Sugai-inu (młody/doświadczony)
Ziemia 2/3
Woda 3
Ogień 1
      Zręczność 3/4
Powietrze 2/3
Rzut na atak: 3z3/4z4
Rzut na obrażenia: ugryzienie 2z2/4z2
PT trafienia: 10/15
Pancerz: żaden
Strach: 2 (niektóre 3)
Rany: młody:8:-1; 16: -2; 24: obalony; 32: martwy
      doświadczony:10:-1; 20:-2: 30:obalony; 40: martwy

Umiejętności specjalne:
      Wykrycie Skazy: Sugai-inu wyhodowane były specjalnie by pomagać Łowcom w wykrywaniu i zwalczaniu śladów Skazy Krain Cienia na terenie Cesarstwa. W mechanice gry wygląda to następująco. Gdy pies aktywnie, czyli na polecenie, szuka Skazy musi wykonać test Intuicji na PT równym 25 -2 za każdy poziom Skazy. Test ten może być utrudniony ze względu na okoliczności lub warunki, które mogą psu utrudnić czuwanie. Test utrudniać mogą zmęczenie, głód, pragnienie, upał i ogólnie wszystko, co jest w stanie odciągnąć uwagę psa. Psy mniej doświadczone – czyli siłą rzeczy słabiej wyszkolone- są bardziej podatne na tego typu utrudnienia. Czyli coś co doświadczonemu psu przeszkadza w niewielkim stopniu, młodemu może całkowicie przeszkodzić w wykryciu Skazy.
      Empatia: Wszystkie psy mają wrodzona umiejętność wyczuwania emocji ludzi, jak i innych zwierząt. Psy potrafią wyczuwać takie uczucia jak np. radość, smutek, aprobatę czy niechęć.
      Odporność na magię (2 punkty): Jak w podręczniku podstawowym str. 73

UWAGA !!!:Wszystkie testy dla dobra gry powinien wykonywać MG. Chyba, że ten zgodzi się by BG wykonywał testy za swojego pupila.

P.S. Chciałbym złożyć podziękowania za dyskusję członkom listy dyskusyjnej L5K. W szczególności zaś Koumori Konishiko, za pomoc merytoryczną i Doji Fumiko bez której Sugai-inu pewnie nie byłby opisany w cyfrach.