Wolf Fang


SZKOŁA SABOTAŻYSTÓW BAYUSHI
tłum. Tomasz Z. Majkowski

Uczniowie Bayushi Kyono, mistrza w sianiu zamętu i krzyżowaniu zamierzeń innych, należą do najważniejszych agentów Skorpiona, działających w ukryciu.

Korzyść: +1 Inteligencji
Początkowy honor: 1, plus 5 punktów

Umiejętności: Aktorstwo, Inżynieria, Materiały wybuchowe, Skradanie się, Ślusarstwo, Trucizny, Dowolna umiejętność Niegodna lub Bugei

Techniki:
Ranga 1: Las, który spłonie
Sabotażysta może dodać wartość Skradania się do PT trafienia go. Nadto, gdy działa w pobliżu czegoś, co skutecznie odwraca uwagę (umiejętnie podłożonego ognia, w chwilę po eksplozji lub zejściu lawiny) zatrzymuje wszystkie kości w testach Skradania się.
Ranga 2: Odnaleźć słaby punkt
Za każde dziesięć minut, który adept sztuki sabotażu spędza na obserwacji miejsca lub budynku, który ma zniszczyć, dodaje jedną zatrzymywaną kość do testów Skradania się, Inżynierii i wszystkich, które będzie wykonywał podczas prób obrócenia miejsca w perzynę. Premia ta nie może być wyższa niż Ranga Sabotażysty.
Ranga 3: Dusza Bayushiego
Sabotażysta otrzymuje zaletę Wewnętrzny dar – ściśle, szósty zmysł, ostrzegający, gdy grozi mu zasadzka. Zawsze wie też, że go zauważono i gdzie znajduje się obserwator. W związku z tym zawsze, gdy wpadnie w zasadzkę, Sabotażysta rzuca normalnie za inicjatywę.
Ranga 4: Żadnych błędów
Choć Klan Skorpiona nie uważa sabotażu za akt sprzeczny z regułami wojny, wysyłanie agentów za linię frontu to niewybaczalny policzek dla pozostałych panów Rokuganu. Gdy biegły w sztuce ukrywania agent testuje Skradanie się lub umiejętność związaną z sabotażem, zawsze rzuca dwa razy i zatrzymuje lepszy rezultat (zasada nie obejmuje testów ataku).
Ranga 5: Szczypce torują drogę
Sabotażysta Skorpiona rozumie równie dobrze, jak bushi, filozofię walki swego klanu: wie, że szczypce mają tylko utorować drogę dla śmiertelnego żądła. Gdy bohater zorientuje się, że został zauważony, może wydać Punkt Pustki, by wykonać przeciwstawny test Zręczności + Skradania się przeciw Spostrzegawczości + Śledztwu osoby, która go spostrzegła. Powodzenie oznacza, że udało mu się przekonać obserwatora, że coś mu się przywidziało i wykorzystać chwilę jego nieuwagi, by się ukryć.